Ohmite Việt Nam | Ohmite 503SP101KG2
503SP101KG2
Thương hiệu
Ohmite
Tên sản phẩm
45W 290J 100 OHMS 10% SLAB
Model nhà sản xuất
503SP101KG2
Mô tả ngắn sản phẩm
100 Ohms ±10% 45W Ceramic Chassis Mount Resistor
Tài liệu kỹ thuật
https://www.ohmite.com/assets/images/comp-slab.pdf Tài liệu
Thuộc tính sản phẩm
Chọn
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Ohmite
Dòng sản phẩm 500
Kiểu đóng gói Box
Tình trạng Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±10%
Power (Watts) 45W
Composition Ceramic
Temperature Coefficient 0/ -800ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Features Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Coating, Housing Type -
Mounting Feature Brackets (not included)
Size / Dimension 3.000" L x 0.252" W (76.20mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) 1.500" (38.10mm)