Ohmite Việt Nam | Ohmite 504BA103KDG2
504BA103KDG2
Thương hiệu
Ohmite
Tên sản phẩm
20W 1800J 10K OHMS 10% SLAB
Model nhà sản xuất
504BA103KDG2
Mô tả ngắn sản phẩm
10 kOhms ±10% 20W Ceramic Chassis Mount Resistor
Tài liệu kỹ thuật
https://www.ohmite.com/assets/images/comp-slab.pdf Tài liệu
Thuộc tính sản phẩm
Chọn
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Ohmite
Dòng sản phẩm 500
Kiểu đóng gói Box
Tình trạng Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±10%
Power (Watts) 20W
Composition Ceramic
Temperature Coefficient 0/ -2000ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 230°C
Features Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Coating, Housing Type -
Mounting Feature Brackets (not included)
Size / Dimension 4.000" L x 0.252" W (101.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) 1.500" (38.10mm)