Ohmite Việt Nam | Ohmite 504BA503KDG2
504BA503KDG2
Tên sản phẩm
20W 1800J 50K OHMS 10% SLAB
Model nhà sản xuất
504BA503KDG2
Mô tả ngắn sản phẩm
50 kOhms ±10% 20W Ceramic Chassis Mount Resistor
Tình trạng Active
Resistance 50 kOhms
Tolerance ±10%
Power (Watts) 20W
Composition Ceramic
Temperature Coefficient 0/ -2000ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 230°C
Mounting Feature Brackets (not included)
Size / Dimension 4.000" L x 0.252" W (101.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) 1.500" (38.10mm)