Ohmite Việt Nam | Ohmite 510SP751KG2
510SP751KG2
Thương hiệu
Ohmite
Tên sản phẩm
150W 1400J 750 OHMS 10% SLAB
Model nhà sản xuất
510SP751KG2
Mô tả ngắn sản phẩm
750 Ohms ±10% 150W Ceramic Chassis Mount Resistor
Tài liệu kỹ thuật
https://www.ohmite.com/assets/images/comp-slab.pdf Tài liệu
Thuộc tính sản phẩm
Chọn
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Ohmite
Dòng sản phẩm 500
Kiểu đóng gói Box
Tình trạng Active
Resistance 750 Ohms
Tolerance ±10%
Power (Watts) 150W
Composition Ceramic
Temperature Coefficient 0/ -800ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Features Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Coating, Housing Type -
Mounting Feature Brackets (not included)
Size / Dimension 10.000" L x 0.252" W (254.00mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) 1.500" (38.10mm)