Kingbright Việt Nam | Kingbright AA3527ASYS/J3-50MAV
AA3527ASYS/J3-50MAV
Thương hiệu
Kingbright
Tên sản phẩm
LED YELLOW CLEAR 4SMD
Model nhà sản xuất
AA3527ASYS/J3-50MAV
Mô tả ngắn sản phẩm
Yellow 590nm LED Indication - Discrete 2.3V 4-SMD, J-Lead
Tài liệu kỹ thuật
https://www.KingbrightUSA.com/images/catalog/SPEC/AA3527ASYS-J3-50MAV.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Kingbright
Dòng sản phẩm -
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Color Yellow
Configuration Standard
Lens Color Colorless
Lens Transparency Clear
Millicandela Rating 1600mcd
Lens Style Round with Flat Top
Lens Size 2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.3V
Current - Test 50mA
Viewing Angle 120°
Mounting Type Surface Mount
Wavelength - Dominant 590nm
Wavelength - Peak 590nm
Features -
Package / Case 4-SMD, J-Lead
Supplier Device Package 4-SMD
Size / Dimension 3.20mm L x 2.70mm W
Height (Max) 1.90mm