YAGEO Việt Nam | YAGEO AC0201FR-071K2L
AC0201FR-071K2L
Thương hiệu
YAGEO
Tên sản phẩm
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/20W 0201
Model nhà sản xuất
AC0201FR-071K2L
Mô tả ngắn sản phẩm
1.2 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu YAGEO
Dòng sản phẩm AC
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 1.2 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)