YAGEO Việt Nam | YAGEO AC0402FR-073K92L
AC0402FR-073K92L
Thương hiệu
YAGEO
Tên sản phẩm
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/16W 0402
Model nhà sản xuất
AC0402FR-073K92L
Mô tả ngắn sản phẩm
3.92 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu YAGEO
Dòng sản phẩm AC
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 3.92 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)