YAGEO Việt Nam | YAGEO AC0603FR-1330KL
AC0603FR-1330KL
Thương hiệu
YAGEO
Tên sản phẩm
RES 30K OHM 1% 1/10W 0603
Model nhà sản xuất
AC0603FR-1330KL
Mô tả ngắn sản phẩm
30 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu YAGEO
Dòng sản phẩm AC
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 30 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)