American Zettler Việt Nam | American Zettler AZ2800-2A-277AE
AZ2800-2A-277AE
Thương hiệu
American Zettler
Tên sản phẩm
RELAY EV CHG SOLAR DPST 40A 277V
Model nhà sản xuất
AZ2800-2A-277AE
Mô tả ngắn sản phẩm
General Purpose Relay DPST-NO (2 Form A) 277VAC Coil Chassis Mount
Tài liệu kỹ thuật
https://www.azettler.com/pdfs/az2800.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu American Zettler
Dòng sản phẩm AZ2800
Kiểu đóng gói Tray
Status Active
Mounting Type Chassis Mount
Coil Voltage 277VAC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current) 40 A
Switching Voltage 600VAC, 30VDC - Max
Load - Max Switching 11080VA, 1200W
Coil Current 14.4 mA
Coil Type Non Latching
Features -
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Seal Rating Sealed - Fully
Coil Insulation Class F
Must Operate Voltage 221.6 VAC
Must Release Voltage 55.4 VAC
Operate Time 25 ms
Release Time 25 ms
Operating Temperature -40°C ~ 65°C