TE Connectivity Passive Product Việt Nam | TE Connectivity Passive Product BDS2A100100RK
BDS2A100100RK
Thương hiệu
TE Connectivity Passive Product
Tên sản phẩm
RES CHAS MNT 100 OHM 10% 100W
Model nhà sản xuất
BDS2A100100RK
Mô tả ngắn sản phẩm
100 Ohms ±10% 100W Thick Film Chassis Mount Resistor
Tài liệu kỹ thuật
https://www.te.com/usa-en/product-1614782-1.datasheet.pdf Tài liệu
Thuộc tính sản phẩm
Chọn
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu TE Connectivity Passive Product
Dòng sản phẩm BDS, CGS
Kiểu đóng gói Bulk
Tình trạng Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±10%
Power (Watts) 100W
Composition Thick Film
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features RF, High Frequency
Coating, Housing Type Epoxy Coated
Mounting Feature Flanges
Size / Dimension 1.488" L x 1.000" W (37.80mm x 25.40mm)
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)