Riedon products by Bourns Việt Nam | Riedon products by Bourns BR120-5RJ8
BR120-5RJ8
Thương hiệu
Riedon products by Bourns
Tên sản phẩm
RES CHAS MNT 5 OHM 5% 120W
Model nhà sản xuất
BR120-5RJ8
Mô tả ngắn sản phẩm
5 Ohms ±5% 120W Metal Clad Chassis Mount Resistor
Tài liệu kỹ thuật
https://www.bourns.com/docs/Product-Datasheets/BR_BRT.pdf Tài liệu
Thuộc tính sản phẩm
Chọn
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Riedon products by Bourns
Dòng sản phẩm BR
Kiểu đóng gói -
Tình trạng Active
Resistance 5 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 120W
Composition Metal Clad
Temperature Coefficient ±260ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Features Moisture Resistant
Coating, Housing Type -
Mounting Feature Brackets
Size / Dimension 7.165" L x 1.614" W (182.00mm x 41.00mm)
Height - Seated (Max) 0.886" (22.50mm)
Lead Style Quick Connects, 0.250" (6.35mm)