Riedon products by Bourns Việt Nam | Riedon products by Bourns BRS500-20RJ8
BRS500-20RJ8
Thương hiệu
Riedon products by Bourns
Tên sản phẩm
RES CHAS MNT 20 OHM 5% 500W
Model nhà sản xuất
BRS500-20RJ8
Mô tả ngắn sản phẩm
20 Ohms ±5% 500W Metal Clad Chassis Mount Resistor
Tài liệu kỹ thuật
https://www.bourns.com/docs/Product-Datasheets/BRS.pdf Tài liệu
Thuộc tính sản phẩm
Chọn
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Riedon products by Bourns
Dòng sản phẩm BRS
Kiểu đóng gói -
Tình trạng Active
Resistance 20 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 500W
Composition Metal Clad
Temperature Coefficient 260ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Features Moisture Resistant
Coating, Housing Type -
Mounting Feature Screw Holes
Size / Dimension 12.992" L x 3.150" W (330.00mm x 80.00mm)
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)