Lumimax Optoelectronic Technology Việt Nam | Lumimax Optoelectronic Technology CF2W6K8JTB
CF2W6K8JTB
Thương hiệu
Lumimax Optoelectronic Technology
Tên sản phẩm
RES 6.8K OHM 5% 2W AXIAL
Model nhà sản xuất
CF2W6K8JTB
Mô tả ngắn sản phẩm
6800 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Tài liệu kỹ thuật
//mm.digikey.com/Volume0/opasdata/d220001/medias/docus/2464/CF%20Series.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Lumimax Optoelectronic Technology
Dòng sản phẩm CFR
Kiểu đóng gói Bulk
Status Active
Resistance 6800 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 2W
Composition Carbon Film
Features -
Temperature Coefficient -350/ +350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max) 0.780" (19.80mm)