YAGEO Việt Nam | YAGEO CFR-12JB-52-120K
CFR-12JB-52-120K
Thương hiệu
YAGEO
Tên sản phẩm
RES 120K OHM 5% 1/6W AXIAL
Model nhà sản xuất
CFR-12JB-52-120K
Mô tả ngắn sản phẩm
120 kOhms ±5% 0.167W, 1/6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.yageo.com/upload/media/product/app/datasheet/lr/yageo-cfr_datasheet.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu YAGEO
Dòng sản phẩm CFR
Kiểu đóng gói Bulk
Status Active
Resistance 120 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.167W, 1/6W
Composition Carbon Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient 0/ -700ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)