YAGEO Việt Nam | YAGEO CFR-12JR-52-390R
CFR-12JR-52-390R
Tên sản phẩm
RES 390 OHM 5% 1/6W AXIAL
Model nhà sản xuất
CFR-12JR-52-390R
Mô tả ngắn sản phẩm
390 Ohms ±5% 0.167W, 1/6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
Dòng sản phẩm CFR
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 390 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.167W, 1/6W
Composition Carbon Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)