YAGEO Việt Nam | YAGEO CFR-25JR-52-3K6
CFR-25JR-52-3K6
Thương hiệu
YAGEO
Tên sản phẩm
RES 3.6K OHM 5% 1/4W AXIAL
Model nhà sản xuất
CFR-25JR-52-3K6
Mô tả ngắn sản phẩm
3.6 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.yageo.com/upload/media/product/app/datasheet/lr/yageo-cfr_datasheet.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu YAGEO
Dòng sản phẩm CFR
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 3.6 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Carbon Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)