TE Connectivity Passive Product Việt Nam | TE Connectivity Passive Product CJH1250J5R6J
CJH1250J5R6J
Tên sản phẩm
CJH 1250W 5R6 5% LEAD
Model nhà sản xuất
CJH1250J5R6J
Mô tả ngắn sản phẩm
5.6 Ohms ±5% 1250W Wirewound Chassis Mount Resistor
Tình trạng Active
Resistance 5.6 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1250W
Composition Wirewound
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -25°C ~ 250°C
Mounting Feature Flanges
Size / Dimension 15.748" L x 2.638" W (400.00mm x 67.00mm)
Height - Seated (Max) 1.535" (39.00mm)