TE Connectivity Passive Product Việt Nam | TE Connectivity Passive Product CJH2000J82RJ
CJH2000J82RJ
Tên sản phẩm
CJH 2000W 82R 5% LEAD
Model nhà sản xuất
CJH2000J82RJ
Mô tả ngắn sản phẩm
82 Ohms ±5% 2000W Wirewound Chassis Mount Resistor
Tình trạng Active
Resistance 82 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 2000W
Composition Wirewound
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -25°C ~ 250°C
Mounting Feature Flanges
Size / Dimension 15.748" L x 4.055" W (400.00mm x 103.00mm)
Height - Seated (Max) 2.087" (53.00mm)