Bourns Inc. Việt Nam | Bourns Inc. CR0402-FX-4530GLF
CR0402-FX-4530GLF
Thương hiệu
Bourns Inc.
Tên sản phẩm
RES SMD 453 OHM 1% 1/16W 0402
Model nhà sản xuất
CR0402-FX-4530GLF
Mô tả ngắn sản phẩm
453 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.bourns.com/docs/product-datasheets/cr.pdf?sfvrsn=574d41f6_14 Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Bourns Inc.
Dòng sản phẩm CR0402
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 453 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)