Bourns Inc. Việt Nam | Bourns Inc. CR0603-JW-562ELF
CR0603-JW-562ELF
Thương hiệu
Bourns Inc.
Tên sản phẩm
RES SMD 5.6K OHM 5% 1/10W 0603
Model nhà sản xuất
CR0603-JW-562ELF
Mô tả ngắn sản phẩm
5.6 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.bourns.com/docs/product-datasheets/cr.pdf?sfvrsn=574d41f6_14 Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Bourns Inc.
Dòng sản phẩm CR0603
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 5.6 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)