Bourns Inc. Việt Nam | Bourns Inc. CR1206-JW-152ELF
CR1206-JW-152ELF
Thương hiệu
Bourns Inc.
Tên sản phẩm
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/4W 1206
Model nhà sản xuất
CR1206-JW-152ELF
Mô tả ngắn sản phẩm
1.5 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.bourns.com/docs/product-datasheets/cr.pdf?sfvrsn=574d41f6_14 Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Bourns Inc.
Dòng sản phẩm CR1206
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 1.5 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)