Vishay Dale Việt Nam | Vishay Dale CRCW0402105KFKED
CRCW0402105KFKED
Thương hiệu
Vishay Dale
Tên sản phẩm
RES SMD 105K OHM 1% 1/16W 0402
Model nhà sản xuất
CRCW0402105KFKED
Mô tả ngắn sản phẩm
105 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.vishay.com/docs/20035/dcrcwe3.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Vishay Dale
Dòng sản phẩm D/CRCW e3
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 105 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)