Vishay Dale Việt Nam | Vishay Dale CRCW0603191KFKEA
CRCW0603191KFKEA
Tên sản phẩm
RES SMD 191K OHM 1% 1/10W 0603
Model nhà sản xuất
CRCW0603191KFKEA
Mô tả ngắn sản phẩm
191 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Status Active
Resistance 191 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)