Vishay Dale Việt Nam | Vishay Dale CRCW12062K87FKEA
CRCW12062K87FKEA
Thương hiệu
Vishay Dale
Tên sản phẩm
RES SMD 2.87K OHM 1% 1/4W 1206
Model nhà sản xuất
CRCW12062K87FKEA
Mô tả ngắn sản phẩm
2.87 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.vishay.com/docs/20035/dcrcwe3.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Vishay Dale
Dòng sản phẩm D/CRCW e3
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 2.87 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)