TE Connectivity Passive Product Việt Nam | TE Connectivity Passive Product CRG0805F390R
CRG0805F390R
Thương hiệu
TE Connectivity Passive Product
Tên sản phẩm
RES SMD 390 OHM 1% 1/8W 0805
Model nhà sản xuất
CRG0805F390R
Mô tả ngắn sản phẩm
390 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.te.com/usa-en/product-1623208-1.datasheet.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu TE Connectivity Passive Product
Dòng sản phẩm CRG, Neohm
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 390 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)