TE Connectivity Passive Product Việt Nam | TE Connectivity Passive Product CRGCQ0603J100R
CRGCQ0603J100R
Tên sản phẩm
RES 100 OHM 5% 1/10W 0603
Model nhà sản xuất
CRGCQ0603J100R
Mô tả ngắn sản phẩm
100 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.te.com/usa-en/product-1-2176340-3.datasheet.pdf Datasheet
Dòng sản phẩm CRGCQ
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)