TE Connectivity Passive Product Việt Nam | TE Connectivity Passive Product CRGCQ1206J330R
CRGCQ1206J330R
Thương hiệu
TE Connectivity Passive Product
Tên sản phẩm
RES 330 OHM 5% 1/4W 1206
Model nhà sản xuất
CRGCQ1206J330R
Mô tả ngắn sản phẩm
330 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.te.com/usa-en/product-1-2176344-6.datasheet.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu TE Connectivity Passive Product
Dòng sản phẩm CRGCQ
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 330 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)