Vishay Dale Việt Nam | Vishay Dale CW00556K00JE12
CW00556K00JE12
Thương hiệu
Vishay Dale
Tên sản phẩm
CW-5 56K 5% E12 E3
Model nhà sản xuất
CW00556K00JE12
Mô tả ngắn sản phẩm
56 kOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Vishay Dale
Dòng sản phẩm CW
Kiểu đóng gói Bulk
Status Active
Resistance 56 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 5W
Composition Wirewound
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 350°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)