Everlight Electronics Co Ltd Việt Nam | Everlight Electronics Co Ltd EAST16084BA7
EAST16084BA7
Thương hiệu
Everlight Electronics Co Ltd
Tên sản phẩm
LED BLUE CLEAR 0603 SMD
Model nhà sản xuất
EAST16084BA7
Mô tả ngắn sản phẩm
Blue 471nm LED Indication - Discrete 3.2V 0603 (1608 Metric)
Tài liệu kỹ thuật
https://everlightamericas.com/index.php?controller=attachment&id_attachment=4883 Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Everlight Electronics Co Ltd
Dòng sản phẩm -
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Color Blue
Configuration -
Lens Color Colorless
Lens Transparency Clear
Millicandela Rating 78.5mcd
Lens Style Rectangle with Flat Top
Lens Size 1.00mm x 0.80mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.2V
Current - Test 20mA
Viewing Angle 120°
Mounting Type Surface Mount
Wavelength - Dominant 471nm
Wavelength - Peak 468nm
Features -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package 0603
Size / Dimension 1.60mm L x 0.80mm W
Height (Max) 0.90mm