TE Connectivity Passive Product Việt Nam | TE Connectivity Passive Product EP10WSS10KJBB
EP10WSS10KJBB
Thương hiệu
TE Connectivity Passive Product
Tên sản phẩm
EP 10W (SS) 10K 5% BULK BOX
Model nhà sản xuất
EP10WSS10KJBB
Mô tả ngắn sản phẩm
10 kOhms ±5% 10W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
Tài liệu kỹ thuật
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu TE Connectivity Passive Product
Dòng sản phẩm EP
Kiểu đóng gói Box
Status Active
Resistance 10 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 10W
Composition Wirewound
Features Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.335" Dia x 1.575" L (8.50mm x 40.00mm)