Panasonic Electronic Components Việt Nam | Panasonic Electronic Components ERJ-1GNF6490C
ERJ-1GNF6490C
Tên sản phẩm
RES SMD 649 OHM 1% 1/20W 0201
Model nhà sản xuất
ERJ-1GNF6490C
Mô tả ngắn sản phẩm
649 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://industrial.panasonic.com/cdbs/www-data/pdf/RDA0000/AOA0000C304.pdf Datasheet
Status Active
Resistance 649 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Ratings -
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)