Panasonic Electronic Components Việt Nam | Panasonic Electronic Components ERJ-1GNJ102C
ERJ-1GNJ102C
Tên sản phẩm
RES SMD 1K OHM 5% 1/20W 0201
Model nhà sản xuất
ERJ-1GNJ102C
Mô tả ngắn sản phẩm
1 kOhms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://api.pim.na.industrial.panasonic.com/file_stream/main/fileversion/1242 Datasheet
Status Active
Resistance 1 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Ratings -
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)