Panasonic Electronic Components Việt Nam | Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ360V
ERJ-3GEYJ360V
Thương hiệu
Panasonic Electronic Components
Tên sản phẩm
RES SMD 36 OHM 5% 1/10W 0603
Model nhà sản xuất
ERJ-3GEYJ360V
Mô tả ngắn sản phẩm
36 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Panasonic Electronic Components
Dòng sản phẩm ERJ-3G
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 36 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)