Panasonic Electronic Components Việt Nam | Panasonic Electronic Components ERJ-3GEYJ6R2V
ERJ-3GEYJ6R2V
Tên sản phẩm
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/10W 0603
Model nhà sản xuất
ERJ-3GEYJ6R2V
Mô tả ngắn sản phẩm
6.2 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Dòng sản phẩm ERJ-3G
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 6.2 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient -100/ +600ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)