Panasonic Electronic Components Việt Nam | Panasonic Electronic Components ERJ-6GEYJ155V
ERJ-6GEYJ155V
Tên sản phẩm
RES SMD 1.5M OHM 5% 1/8W 0805
Model nhà sản xuất
ERJ-6GEYJ155V
Mô tả ngắn sản phẩm
1.5 MOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Dòng sản phẩm ERJ-6G
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 1.5 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient -400/ +150ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)