Harvatek Corporation Việt Nam | Harvatek Corporation F1961USD-20D000514U1930
F1961USD-20D000514U1930
Thương hiệu
Harvatek Corporation
Tên sản phẩm
LED RED CHIP SMD
Model nhà sản xuất
F1961USD-20D000514U1930
Mô tả ngắn sản phẩm
Red 624nm LED Indication - Discrete 2V 0603 (1608 Metric)
Tài liệu kỹ thuật
//mm.digikey.com/Volume0/opasdata/d220001/medias/docus/4183/F1961USD-20D000514U1930.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Harvatek Corporation
Dòng sản phẩm F1961USD-20
Kiểu đóng gói Strip
Status Active
Color Red
Configuration Standard
Lens Color -
Lens Transparency -
Millicandela Rating 112.5mcd
Lens Style Rectangle with Flat Top
Lens Size 1.10mm x 0.80mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
Current - Test 20mA
Viewing Angle -
Mounting Type Surface Mount
Wavelength - Dominant 624nm
Wavelength - Peak 632nm
Features -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package Chip LED
Size / Dimension 1.60mm L x 0.80mm W
Height (Max) 0.45mm