IDEC Việt Nam | IDEC HA1F-21C24V-S
HA1F-21C24V-S
Thương hiệu
IDEC
Tên sản phẩm
SWITCH SELECT 2P DPDT 100MA 125V
Model nhà sản xuất
HA1F-21C24V-S
Mô tả ngắn sản phẩm
Selector Switch 2 Position DPDT 100mA (AC/DC) 125 V Panel Mount
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu IDEC
Dòng sản phẩm L6
Kiểu đóng gói Bulk
Status Active
Type Standard
Circuit DPDT
Number of Positions 2
Switch Function On-Mom
Current Rating (Amps) 100mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 30 V
Illumination Illuminated
Illumination Type, Color LED, Blue
Illumination Voltage (Nominal) 24 VAC/DC
Mounting Type Panel Mount
Termination Style PC Pin
Panel Cutout Dimensions Circular - 16.20mm Dia
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Features -
Operating Temperature -25°C ~ 55°C