IDEC Việt Nam | IDEC HW1F-3F11QD-S-24V
HW1F-3F11QD-S-24V
Thương hiệu
IDEC
Tên sản phẩm
SWITCH SELECT 3POS DPST 10A 110V
Model nhà sản xuất
HW1F-3F11QD-S-24V
Mô tả ngắn sản phẩm
Selector Switch 3 Position DPST-NO/NC 10A (AC/DC) 110 V Panel Mount
Tài liệu kỹ thuật
//media.digikey.com/pdf/Data%20Sheets/IDEC%20PDFs/HWSeries.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu IDEC
Dòng sản phẩm HW
Kiểu đóng gói Bulk
Status Active
Type Standard
Circuit DPST-NO/NC
Number of Positions 3
Switch Function On-Off-Off, On-On-Off
Current Rating (Amps) 10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC 110 V
Voltage Rating - DC 24 V
Illumination Illuminated
Illumination Type, Color LED, Blue
Illumination Voltage (Nominal) 24 VAC/DC
Mounting Type Panel Mount
Termination Style Screw Terminal
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Features -
Operating Temperature -25°C ~ 50°C