IDEC Việt Nam | IDEC LB1F-3T24G
LB1F-3T24G
Thương hiệu
IDEC
Tên sản phẩm
SWITCH SELECT 3P DPDT 100MA 125V
Model nhà sản xuất
LB1F-3T24G
Mô tả ngắn sản phẩm
Selector Switch 3 Position DPDT 100mA (AC/DC) 125 V Panel Mount
Thuộc tính sản phẩm
Chọn
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu IDEC
Dòng sản phẩm LB
Kiểu đóng gói Bulk
Tình trạng Active
Loại thuộc tính Standard
Circuit DPDT
Number of Positions 3
Switch Function On-Off-On
Current Rating (Amps) 100mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 30 V
Illumination Illuminated
Illumination Type, Color LED, Green
Illumination Voltage (Nominal) 24 VAC/DC
Mounting Type Panel Mount
Termination Style Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Panel Cutout Dimensions Circular - 16.20mm Dia
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Features -
Operating Temperature -25°C ~ 55°C