ams-OSRAM USA INC. Việt Nam | ams-OSRAM USA INC. LY T68F-U2AB-36-3A4B-20-R18
LY T68F-U2AB-36-3A4B-20-R18
Thương hiệu
ams-OSRAM USA INC.
Tên sản phẩm
LED
Model nhà sản xuất
LY T68F-U2AB-36-3A4B-20-R18
Mô tả ngắn sản phẩm
Yellow 589nm LED Indication - Discrete 2.2V 2-PLCC
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu ams-OSRAM USA INC.
Dòng sản phẩm TOPLED® Black Surface
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Color Yellow
Configuration Independent
Lens Color Colorless
Lens Transparency Clear
Millicandela Rating 1180mcd
Lens Style Round with Flat Top
Lens Size 2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V
Current - Test 20mA
Viewing Angle 120°
Mounting Type Surface Mount
Wavelength - Dominant 589nm
Wavelength - Peak 597nm
Features -
Grade Automotive
Qualification AEC-Q102
Package / Case 2-PLCC
Supplier Device Package 2-PLCC
Size / Dimension 3.20mm L x 1.30mm W
Height (Max) 2.10mm