YAGEO Việt Nam | YAGEO MFR-25FTE52-309K
MFR-25FTE52-309K
Thương hiệu
YAGEO
Tên sản phẩm
RES 309K OHM 1% 1/4W AXIAL
Model nhà sản xuất
MFR-25FTE52-309K
Mô tả ngắn sản phẩm
309 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.yageo.com/upload/media/product/app/datasheet/lr/yageo-mfr_datasheet.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu YAGEO
Dòng sản phẩm MFR
Kiểu đóng gói Cut Tape (CT)
Status Active
Resistance 309 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)