Stackpole Electronics Inc Việt Nam | Stackpole Electronics Inc MPR3JB50L0
MPR3JB50L0
Thương hiệu
Stackpole Electronics Inc
Tên sản phẩm
RES 0.05 OHM 5% 3W RADIAL
Model nhà sản xuất
MPR3JB50L0
Mô tả ngắn sản phẩm
50 mOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Safety Metal Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.seielect.com/catalog/sei-mpr.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Stackpole Electronics Inc
Dòng sản phẩm MPR
Kiểu đóng gói Bulk
Status Active
Resistance 50 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 3W
Composition Metal Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Package / Case Radial
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.551" L x 0.197" W (14.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)