TT Electronics/BI Việt Nam | TT Electronics/BI P160KN2-0QC15B100K
P160KN2-0QC15B100K
Thương hiệu
TT Electronics/BI
Tên sản phẩm
POT 100K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR
Model nhà sản xuất
P160KN2-0QC15B100K
Mô tả ngắn sản phẩm
100k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Conductive Plastic 0.2W, 1/5W PC Pins
Tài liệu kỹ thuật
https://www.ttelectronics.com/TTElectronics/media/ProductFiles/Datasheet/P160.pdf Tài liệu
Thuộc tính sản phẩm
Chọn
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu TT Electronics/BI
Dòng sản phẩm P160
Kiểu đóng gói Tray
Tình trạng Active
Resistance (Ohms) 100k
Tolerance ±20%
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Built in Switch None
Number of Turns 1.0
Features -
Taper Linear
Number of Gangs 1
Adjustment Type Side Adjustment
Temperature Coefficient -
Rotation 300°
Resistive Material Conductive Plastic
Termination Style PC Pins
Actuator Type Knurled and Slotted
Actuator Length 0.591" (15.00mm)
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)