Altech Corporation Việt Nam | Altech Corporation PIR6WB-1PS-48VDC-R
PIR6WB-1PS-48VDC-R
Thương hiệu
Altech Corporation
Tên sản phẩm
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 48V
Model nhà sản xuất
PIR6WB-1PS-48VDC-R
Mô tả ngắn sản phẩm
General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 48VDC Coil DIN Rail
Tài liệu kỹ thuật
https://www.altechcorp.com/PDFS/IndustrialRelays/PIR6WB-1PS.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Altech Corporation
Dòng sản phẩm PIR6WB-1PS
Kiểu đóng gói Bulk
Status Active
Mounting Type DIN Rail
Coil Voltage 48VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) 6 A
Switching Voltage 400VAC, 250VDC - Max
Load - Max Switching 2400VA, 1500W
Coil Current 8.3 mA
Coil Type Non Latching
Features -
Termination Style Spring Terminal
Seal Rating -
Must Operate Voltage 38.4 VDC
Must Release Voltage 4.8 VDC
Operate Time 8 ms
Release Time 10 ms
Operating Temperature -40°C ~ 55°C