Bourns Inc. Việt Nam | Bourns Inc. PWR263S-35-1000J
PWR263S-35-1000J
Thương hiệu
Bourns Inc.
Tên sản phẩm
RES SMD 100 OHM 5% 35W D2PAK
Model nhà sản xuất
PWR263S-35-1000J
Mô tả ngắn sản phẩm
100 Ohms ±5% 35W Chip Resistor TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.bourns.com/docs/Product-Datasheets/PWR263S-35.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Bourns Inc.
Dòng sản phẩm PWR263S-35
Kiểu đóng gói Tube
Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 35W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device Package TO-263
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.398" L x 0.409" W (10.10mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)