YAGEO Việt Nam | YAGEO RC0201FR-07105KL
RC0201FR-07105KL
Thương hiệu
YAGEO
Tên sản phẩm
RES 105K OHM 1% 1/20W 0201
Model nhà sản xuất
RC0201FR-07105KL
Mô tả ngắn sản phẩm
105 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu YAGEO
Dòng sản phẩm RC_L
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 105 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)