YAGEO Việt Nam | YAGEO RC0201FR-0710ML
RC0201FR-0710ML
Thương hiệu
YAGEO
Tên sản phẩm
RES 10M OHM 1% 1/20W 0201
Model nhà sản xuất
RC0201FR-0710ML
Mô tả ngắn sản phẩm
10 MOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
Thuộc tính sản phẩm
Chọn
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu YAGEO
Dòng sản phẩm RC_L
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Tình trạng Active
Resistance 10 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)