YAGEO Việt Nam | YAGEO RC0402FR-074K99P
RC0402FR-074K99P
Tên sản phẩm
RES 4.99K OHM 1% 1/16W 0402
Model nhà sản xuất
RC0402FR-074K99P
Mô tả ngắn sản phẩm
4.99 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu YAGEO
Dòng sản phẩm RC_P
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 4.99 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package 0402
Ratings 7C1 RoHS w/out Exemption (100% Pb-Free)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)