YAGEO Việt Nam | YAGEO RC0402JR-0722ML
RC0402JR-0722ML
Thương hiệu
YAGEO
Tên sản phẩm
RES 22M OHM 5% 1/16W 0402
Model nhà sản xuất
RC0402JR-0722ML
Mô tả ngắn sản phẩm
22 MOhms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu YAGEO
Dòng sản phẩm RC_L
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 22 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)