YAGEO Việt Nam | YAGEO RC0603FR-079M1L
RC0603FR-079M1L
Thương hiệu
YAGEO
Tên sản phẩm
RES 9.1M OHM 1% 1/10W 0603
Model nhà sản xuất
RC0603FR-079M1L
Mô tả ngắn sản phẩm
9.1 MOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
Thuộc tính sản phẩm
Chọn
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu YAGEO
Dòng sản phẩm RC_L
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Tình trạng Active
Resistance 9.1 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)